Szerszenie czyli W piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom III Sława por Adam Jan Czarski

Estás por bajar Szerszenie czyli W piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom III Sława epub, PDF y demás formatos. Para hacerlo, sólo debes seguir unos pasos muy fáciles.

Szerszenie czyli W piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom III Sława Adam Jan Czarski

El autor de este libro es

Adam Jan Czarski

Descripción

TOM TRZECI powieści-trylogii Adama Jana Czarskiego „Szerszenie” – pt. SŁAWA” Książka obejmuje wydarzenia po drugiej, zwycięskiej bitwie pod Parkanami i zdobyciu twierdzy Esterghom.Dalsza wyzwoleńcza marszruta sprzymierzonych obfitowała w krwawe bitwy, potyczki i zdobywania twierdz. Także skomplikowane losy ważniejszych bohaterów powieści, w tym zdrajcy Reginisa, który nawet za cenę swego życia nie oddał porwanej branki Sławy. Nie podjął także pojedynku ze Żwirskim, czym zhańbił do reszty swój honor rycerski. Stanisław Żwirski po wyleczeniu z ran ruszył samo-szóst na poszukiwanie ukochanej i odnalazł ją, a zarazem nie odnalazł. Wielu przygód doznał także golibroda Bonifacy Koryciński wysyłany w tajne i śmiertelnie trudne misje. Po zdobyciu potężnych Seczsenów i Rimowskiej Suboty skąd uwolniono ponad tysiąc uprowadzonych z Polski ludzi dla sprzedania w niewolę Otomanom, następuje zakończenie kampanii odsieczowej. Nie wszystkie cele polityczne Króla Jana III zostały osiągnięte, za przyczyną hetmanów litewskich, którzy pozorowali tylko udział w wojnie. Polski kontyngent wojskowy w ciężkim mozole i krwawych walkach przebył zimowe Karpaty. W Starym Sączu, po krótkim odpoczynku oddziały wojska i poczty szlacheckie rozchodziły się na zimowniki i do swych rodzin. Król wraz z kilkoma reprezentacyjnymi chorągwiami i pułkami podążył do Krakowa, gdzie uczczono wielkie zwycięstwo. Tam też następuje rozwiązanie wszystkich skomplikowanych wątków powieściowych i wiele zła w dobro się przemieniło. Niemal wszyscy uczestnicy kampanii byli radośni i szczęśliwi, a tylko imć Bonifacy Koryciński, doznał od złego ducha ciężkiego szwanku za herezje mistycznego oddzielenia Diabła od szatana. Król Jan III jednak, za wierność golibrody zlecił nad nim najlepszą opiekę i respektował specjalnie. Okryci sławą Szerszenie Wołodyjowscy i syci zemsty za śmierć ojca, pozostali w służbie przy królewiczu Jakubie Sobieskim jako jego rycerscy giermkowie, unikając tym samym edukacji w jezuickim konwencie. Rozpoczęła się dla nich wielka, oficerska kariera.

Datos relevantes:

  • Cantidad de veces bajado: 1012
  • Tamaño del archivo: 691KB
  • Cantidad de veces leído: 1522
Datos del libro
Wydawnictwo Psychoskok 2017
ISBN: 9788379005543
Idioma: Español
Compatible con Windows, Android, iOS y más.
Formatos: EPUB – PDF

También puedes ver más Libros de Novela Histórica

También se buscó:
Szerszenie czyli W piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom III Sława descargar epub gratis, Szerszenie czyli W piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom III Sława completo sin registrarse, Szerszenie czyli W piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom III Sława en pdf en español

El precio en todos lados es…

$112.68

>>> pero AQUÍ es GRATIS!!! <<<

¿Cómo descargar este y todos los libros del sitio?

  1. 📕Registrate gratis AQUÍ por 1 mes
  2. 📕Antes que termine el mes, CANCELA la membresia
  3. 📕Disfruta de todos los libros y contenidos que necesites
Registrate aquí